O veciach nedotiahnutých do konca

Autor: Igor Vojtek | 25.9.2011 o 21:10 | (upravené 28.9.2011 o 22:21) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  64x

Úsmevné ale aj smutné je ako pracujú úrady na tom, aby sa zosmiešnili. Neschopnosť ľudí na Slovensku je bezhraničná. Už sme si akoby zvykli na to, že nespoľahlivosť nášho štátu dotiahnuť veci tak aby bol vlk sýty aj ovca celá je nedosiahnuteľné.

Poďme rovno k veci. Nespoľahlivosť je "cnosť" Slovenska. Vidíme to v správach každučký deň. Pridávam sa k názoru tých, že na Slovensku je to tak. Vety ako: "S tým sa nič nedá robiť," alebo "to priniesla demokracia," už svojou podstatou vyjadrujú, že Slovensko si vyslúžilo titul ako jedna z najnespoľahlivejších krajín v EÚ.

Budem hovoriť o tom ako pred rokmi bol v jednej nemenovanej obci schválený projekt kanalizácie v rámci fondov EU, ale aj s určitými záväzkami dokončiť ho do určeného termínu. Vyzeralo to veľmi sľubne a obec mohla s predstihom dotiahnuť projekt dokončenia sústavy kanalizácií.

Hoci verejne teraz úrady vyhlasujú, že všetko je hotové, prostí ľudia na to majú iný názor. Nebudem rozvíjať podtému ako "kvalitne" bola práca vykonaná, lebo na Slovensku je to predsa tak, že kvalita práce býva na poslednom mieste. Výkopové práce a vôbec celá stavba kanalizácie bola zverená firme, ktorá zamestnávala prevažne rómskych občanov. Nebudem ich za to kritizovať, veď sú medzi nimi aj takí ktorí svoje zamestnanie berú vážne. Ale ich vedúci bol tiež róm a tak nečudo, že kanalizáciu dodnes nevyužíva naplno nik, hoci niektorí sú vraj pripojení. Odhliadnuc od toho, že tými istými úradmi, ktoré schválili vybudovanie novej obecnej cesty, bola táto menovaná vyasfaltovaná cesta o dva roky rozbitá kvôli kanálovej sústave.Na to by bežný občan aj zabudol, veď pokrok je pokrok. To by sme im mohli odpustiť. Ale to, že kanál dodnes nie je funkčný kvôli nesprávnemu zasypaniu a upraveniu zvršku a teda novej asfaltovej štruktúry, tak to už nás mnohých roztrasie. Cesta vyzerá dobre azda len v zime keď je pokrytá zľadovatelou vrstvou snehu. Bubny na ktoré si tlmiče našich áut zvykli vyžadujú častejšiu údržbu. Rigoli, ktoré mali zvádzať dažďovú vodu do systému zostali na papiery. A tak naša obec sa stala lídrom v počte kúpalísk na osobu. Môj ročný syn sa osprchoval ešte vo dvore a to sa chcel pozrieť len na idúci autobus.

Takže keď vám niekto povie, že záväzok vybudovania kanalizácií pre eú je plnený na 100%, tak určite bude klamať. Na Slovensku je to tak.

Na záver len opíšem úsmevnú fotku, ktorú som si jednoducho musel odfotiť. Človeka pobaví to, že pre opravu kanálového poklopu bola v podstate potvrdená obecná 50-tka, ale keď vám poviem, že v celej obci máme zónu s 30-tkou tak klobúk dole páni cestári. Vďaka opravám nám zvýšili najvyššiu dovolenú rýchlosť v obci.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Muž žijúci so ženským srdcom. Najťažšia bola rekonvalescencia

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?